DIVU DIENU UN ČETRU DIENU RADOŠĀS DARBNĪCAS

Kultūras un mākslas projekts NOASS sadarbībā ar Ziemeļvalstu – Baltijas rezidenču programmu AIR un mākslinieku Geriju Vornelu (Gary Wornell) no Somijas piedāvā divas digitālās drukas darbnīcas, kuru dalībniekiem būs iespēja iegūt jaunas zināšanas par krāsu kalibrēšau un neierastām printēšanas tehnoloģijām.

Tie, kas ikdienā darbojas ar drukas darbiem zina, ka ne vienmēr izprintētāis attēls atbilst tam, kas redzams uz datora ekrāna. Gerijs Vornels, strādājot savā studijā un ekspermentējot ar dažādiem materiāliem, ir atradis vairākus viedus kā, apmānot printeri, iegūt iztēlotajam attēlam atbilstošu gala rezultātu.

Mākslinieka vadītie vorkšopi paredzēti interesentiem ar dažādu sagatavotības līmeni.

july-_woekshop

DIVU DIENU RADOŠĀS DIGITĀLĀS DRUKAS DARBNĪCA ir salīdzinoši vienkārša. Tā domāta, galvenokārt, mākslas programmu studentiem ar priekšzināšanām darbā ar desktop / wide format tintes printeriem, kā arī citiem interesentiem

Kursa galvenais mērķis ir paplašināt iespējas, ko sniedz tintes printeru izdruka uz dažādiem materiāliem, kā arī iedrošināt kursa dalībniekus izmantot alternatīvus drukas veidus. Gerijs Vornels sola parādīt, kā, pielietojot dažādus palīgamateriālus, panākt, lai darba gala rezultāts būtu pēc iespējas tuvāks sākotnējajai idejai par attēlu. Turklāt studenti tiks mudināti meklēt radošus risinājumus, kā pārvarēt iespējamās problēmas, kas var rasties printēšanas gaitā.

Darbnīcas apraksts
Kursa gaitā studentiem tiks sniegtas galvenās pamatzināšanas Epson Medium un Wide Format lietošanā un noteiktu programmu uzstādīšanā, kā arī darbā ar dažādiem citiem materiāliem un paņēmieniem, kas paaugstina izsdrukas kvalitāti.

Kursu var iedalīt trīs posmos:
• Materiālu sagatavošana drukai. Apmācība, kā sagatavot dažādus materiālus- ļoti plānu japāņu papīru, tēlotājā mākslā izmantojamu papīru, sintētiskus materiālus un metāla plātnes – pirms tie tiek pārklāti ar tinti
• Programmatūras sagatavošana un drukāšana – izdrukas programmas Qimage pielietošana. Programma sagatavo studentus profesionālas izdrukas darba procesam.
• Materiālu pēcapstrāde, pārklāšana, lai saglabātu kvalitāti, izmantojot UVLS (Ultra Violet Light Stabilisers)

Radošās darbnīcas telpās studentiem būs pieejami:
• Diviem Windows XP OS datori ar kalibrētiem monitoriem (var izmantot arī privātos klēpjdators, lai samazinātu gaidīšanas laiku izdrukas vietās)
• Epson 7800, 9900 un R2400 tintes printeri ar Ultrachrome K3 tintēm.

Lai radītu izdrukas, studentiem ir jāņem līdzi savi faili (vēlams CD vai DVD formātā, jo atmiņas kartes var saturēt vīrusus). Jāpatur prātā, ka šis kurss nav paredzēts, lai izstrādātu pabeigtus darbus, tas ir veidots tā, lai dalībnieki izmantotu doto laiku eksperimentiem ar jaunām idejām un metodēm.

Darbnīcas norises laiks 02.09. – 03.09 no plkst. 9.00 – 17.00 A.Rezidences, Andrejsala, Andrejostas iela 4
Vietu skaits ierobežots.
Darbnīcai pieteikties, sūtot motivācijas vēstuli uz dzintars@noass.lv

june_workshop

ČETRU DIENU RADOŠĀS DIGITĀLĀS DRUKAS DARBNĪCA domāta profesionāliem māksliniekiem un nozares speciālistiem, kas darbojas ar jaunajiem medijiem un lieto medium A3+ desktop un lielformāta tintes printerus, kā arī mākslas studentiem, kuriem ir pieredze darbā ar jaunajiem medijiem.

Kursa mērķis ir paplašināt priekštatu par to, kādas iespējas sniedz printēšana ar tintes kartridžu uz dažādiem materiāliem. Kurss veidots tā, lai iedrošinātu studentus izmantot alternatīvus drukas veidus, kā arī sekmētu studentu darbu izstrādi no sākuma līdz beigām. Šis ir radošs kurss, kurā uzsvars tiek likts uz dažādiem tehniskiem risinājumiem un darbu jaunradi.

Iegūstot jaunas zināšanas par tintes printeru sniegtajām iespējām, studenti ātri varēs sasniegt vēlamos rezultātus – iztēlotajam atbilstošu darba rezultātu. Šajā kursā gūtās zināšanas tiks, galvenokārt, balstītas uz sarežģītajiem faktiem par drukas ierīču vadīšanu. Saprotot, ko printeris var un ko nevar izdarīt, studenti tiks mudināti pielietot un meklēt radošus risinājumus, lai pārvarētu iespējamās problēmas, kas var rasties drukāšanas gaitā.

Darbnīcas apraksts
Kursa gaitā studentiem tiks sniegtas galvenās pamatzināšanas Epson Medium un Wide Format lietošanā un noteiktu programmu uzstādīšanā, kā arī darbā ar dažādiem citiem materiāliem un paņēmieniem, kas paaugstina izsdrukas kvalitāti.
• Kurss sāksies ar krāsu izprašanu- monitora kalibrēšanu (arī personīgā klēpjdatora), printera iestatījumu uzstādīšanu tā, lai izdrukai paredzētais materiāls nesagādātu problēmas un beigu rezultāts atbilstu vēlamajam-, kā arī ar dažādu manuāli un rūpnieciski pārklātu materiālu iepazīšanu.
• Studenti mācīsies, kā uzstādīt printeri, vadoties gan pēc izmantotā materiāla biezuma un tintes uzsūkšanās spējām, gan pielāgojot tintes printera fokusu, lai palielinātu izdrukas kvalitāti.
• Kursā tiks iekļauta arī apmācība materiālu sagatavošanai drukai. G. Vornels sola studentiem parādīt kā sagatavot dažādus materiālus – ļoti plānu japāņu papīru, tēlotājā mākslā izmantojamu papīru, sintētiskus materiālus un metāla plātnes – pirms tie tiek pārklāti ar tinti.
• Izmantojot standarta mākslinieciskos izejmateriālus, studentiem būs iespēja izveidot pašiem savu tintes pārklājumu. Kombinējot šos materiālus un krāsas ar tintes izdruku, darbam tiks palielināta krāsas piesātinātība un uzlabota vizuālā kvalitāte.
• Kā izdrukāt attēlu albumu (piemēram, kāzu fotogrāfiju albumu) uz divpusējam apdrukas materiālam un kā apdrukāt asimetriski plakanas formas.
• Uzlabots Qimage izmantojums – viena no vislabākajām un rentablākajām printēšanas programmām -, kas ļauj studentiem izdrukāt attēlu kvalitatīvāk. G. Vornels studentiem parādīs kā uzstādīt šo programmu tā, lai palielinātu datorā pieejamo resursu pielietojumu.
• Materiālu pēcapstrāde,un kvalitātes saglabāšana. Tas tiek darīts ar pulverizatora, rullīša un otas palīdzību, lai radītu īpašu efektu. Darbu pārklāšanā tiek izmntots UVLS (Ultra Violet Light Stabilisers), kas paildzina izdrukas mūžu un izturību.

Radošās darbnīcas telpās studentiem būs pieejami:
• Diviem Windows XP OS datori ar kalibrētiem monitoriem (var izmantot arī privātos klēpjdators, lai samazinātu gaidīšanas laiku izdrukas vietās)
• Epson 7800, 9900 un R2400 tintes printeri ar Ultrachrome K3 tintēm.
• Pēc pārklāšanas pulverizatoru sistēma ar kompresoru un HVLP pulverizatoru, rullīšu aplikators un vairāku veidu pēc pārklāšanas glazūras ar beigu apdares variācijām.

Lai radītu izdrukas, studentiem ir jāņem līdzi savi faili (vēlams CD vai DVD formātā, jo atmiņas kartes var saturēt vīrusus) un patstāvīgi izvēlēts materiāls (līdz 1,8 mm biezumam). 1,8 mm ir materiāla biezuma limits, strādājot ar lielformāta printeri. Atkarībā no tā, cik bieza būs pārklājuma kārta, ir jārēķinās ar problēmām, kas var rasties drukāsans gaitā.

Studentiem ir jāpatur prātā, ka šis kurss nav paredzēts pabeigtu darbu izstrādei. Tas veidots tā, lai dalībnieki izmantotu doto laiku eksperimentiem ar jaunām idejām un metodēm, kas vēlāk varētu noderēt mākslas darbu izstrādes procesā.

Darbnīcas norises laiks 13.08. – 16.08 no plkst 9.00 – 17.00 A. Rezidences , Andrejsala, Andrejostas iela 4
Vietu skaits ierobežots.
Darbnīcai pieteikties sūtot motivācijas vēstuli uz dzintars@noass.lv

ORGANIZĒ:

NOASSa-rezidences1

ATBALSTA:

Kultūra Nordic Rīgas Dome Jaunrīga
TelecentrsEpson RE&RE


par šo publikāciju